Poprawa ruchu

0

Poprawa jakości snu

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że dobry sen niesie za sobą ogromne korzyści zdrowotne – zarówno w życiu codziennym, jak i w dłuższej perspektywie.

Spokojny sen pozwala nam odzyskać siły i przygotować się psychicznie i fizycznie do czynności następnego dnia. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie spać optymalnie, często z powodu stresu i gorączkowego tempa, jakim jesteśmy poddawani.

Jeśli dodamy do tego brak prawidłowego oddychania, który aktywuje tę część układu nerwowego, która wysyła adrenalinę do naszego organizmu, to zasypianie i dobry wypoczynek może stać się trudnym zadaniem!

Oddychanie przeponowe relaksuje i pozwala na głęboki sen, poprawiając jakość zarówno myśli, jak i snu!

  • Nieprawidłowe oddychanie powoduje zmiany postawy i sposobu poruszania się: mięśnie głębokie nie są stymulowane, a w efekcie nie mamy prawidłowej stabilizacji kręgosłupa.
  • Mięśnie powierzchowne, w celu kompensacji, kurczą się i pozostają w stanie ciągłego napięcia, a tym samym powodują sztywność, ból mięśni i zmniejszoną elastyczność.

Co więcej, jeśli podczas oddychania napinasz mięśnie szyi i ramion, tak zwane mięśnie pomocnicze oddychania, szybko się męczą, generując zarówno napięcie w części szyjnej, jak i pewne zmiany postawy, które ograniczają ruchy szyi i głowy.

Oddychając przeponą zapobiegasz temu wszystkiemu: oddychanie prawidłowo stymuluje aktywację mięśni głębokich i pozwala na rozluźnienie mięśni powierzchownych, zapewniając większą elastyczność i swobodę ruchu!

Poprawa wyników sportowych

Widzieliśmy już, że oddychanie przeponowe poprawia dopływ tlenu do naszych płuc. Jeśli podczas treningu dostaniesz więcej tlenu i wyeliminujesz więcej dwutlenku węgla, będziesz miał więcej energii i poczujesz mniejsze zmęczenie!

Teraz, gdy znasz już wszystkie korzyści płynące z prawidłowego oddychania, możesz zacząć ćwiczyć. Przełączając się na świadome i prawidłowe oddychanie, odniesiesz korzyści nie tylko fizycznie, ale także emocjonalnie: prawidłowe oddychanie to prawdziwe panaceum na nasze zdrowie!

Wprowadź nasze ćwiczenia oddechowe do swojego życia, czyniąc je nawykiem.

Ćwicz przynajmniej raz dziennie, przynajmniej dwadzieścia oddechów, a od razu zauważysz różnicę.

W metodzie Self Coherence połączyliśmy techniki oddychania przeponowego z wykorzystaniem urządzeń do biofeedbacku, aby uzyskać najlepszą równowagę autonomiczną oraz aktywować procesy naprawy, regeneracji i odpoczynku.

Pod redakcją dr Simone Losi

  1. Spróbuj położyć rękę na brzuchu i wziąć oddech. Jeśli podczas inhalacji nie czujesz, że brzuch puchnie, prawdopodobnie masz zaburzenia oddychania.
  2. Nie martw się, jesteś częścią dużej grupy ludzi, którzy oddychają głównie przez klatkę piersiową (oddychanie niefizjologiczne).

W normalnych warunkach wdech należy wykonywać z przepony (blaszka mięśniowo-ścięgna oddzielająca klatkę piersiową od jamy brzusznej), natomiast wydech powinien odbywać się biernie, chyba że Homepage czynność wydechowa jest wymuszona, w tym przypadku interweniowałby mięsień przez brzuch.

Przyczyna nieprawidłowego oddychania jest związana z nowoczesnym stylem życia, który wszyscy prowadzimy, na który składają się stres, problemy rodzinne i zawodowe, lęki… Wszystko to prowadzi do oddychania głównie górną częścią wybrzeża i utrzymywania przez cały dzień blok wdechowy (innymi słowy, prawie nigdy nie wyrzucamy powietrza).

W ten sposób przepona pozostaje zablokowana na dole (blok wdechowy), a tzw.

Wszystko to powoduje cofanie się zarówno przepony, z powodu niedostatecznego użycia, jak i pomocniczych mięśni wdechowych, ale w tym przypadku z powodu przesadnego i nieodpowiedniego użycia.

Te ostatnie to mostkowo-obojczykowo-sutkowa

Luskowate, piersiowy mały i duży, zębaty wielki, grzbietowy wielki, dźwigacz łopatki i czworoboczny; ponieważ większość tych mięśni jest umieszczona na szyi, można doświadczyć bólu szyjnego i rozległego bólu szyi.

W rzeczywistości te mięśnie, które ze strony praktycznej powinny interweniować tylko w przypadku wysiłku fizycznego, praktycznie zawsze wchodzą w grę z powodu niewłaściwego trybu życia.

Zanim przeanalizujemy, jakie dysfunkcje może powodować źle działająca przepona, przyjrzyjmy się pokrótce anatomii, aby lepiej zrozumieć korelacje, jakie ten ważny mięsień ma na poziomie mięśniowym i trzewnym.Jak już powiedzieliśmy, oddziela klatkę piersiową od jamy brzusznej, ma 2 kopuły, jedną po prawej i jedną po lewej stronie.Prawa kopuła dotyczy wątroby, a lewa żołądka i śledziony.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here